úterý 31. července 2012

Těhotenské šaty


Moje další sestra se vdala. K této příležitosti jsem chtěla nový model, abych se do něj v mém stavu vlezla. Představa byla. Ale sehnat materiál bylo náročné. Rozhodla jsem se pro úplet. Na malém městě s jedním obchodem není až takový výběr. I když jsem se pro jednu látku rozhodla, neměli požadovanou metráž. Tak jsme vyrazili do okresního města a hledali jsme dál. Manžel mi pomohl se rozhodnout pro tuto látku. Ale upřímně musím napsat - chvíli mi trvalo si na vzor i na materiál zvyknout.


Šití bylo obtížné. Úplet je hodně jemný a smekavý. Vyzkoušela jsem si během výroby 4 niťový overlock a dvoujehlový stroj. Byla to dobrá zkušenost a zkouška mých nervů :-D

Co se týče střihu - zkombinovala jsem dva modely z burdy: spodní část z těhotenských šatů, vrchní část z normálních společenských.A výsledek? Jsem spokojená. Šaty jsou příjemné, vzdušné, zdá se, že i elegantní. Mají prostor pro rostoucí břicho. Jen mám pochybnosti, jak dlouho vydrží sklad látky na břiše (je tam dost velký tlak a materiál je dost tahavý).
1 komentář: